Subskrypcja
małżeństwo, miłość, ślub, życie we dwoje, żona, mąż, my, rodzina, podróże, kulinaria

Święta w listopadzie?

Dzisiaj taki nietypowy post. Co sądzicie o reklamach świątecznych puszczonych w telewizji już po Wszystkich Świętych? Mnie to troszkę irytuje. Cel jest jeden wpłynąć na podświadomość konsumenta, żeby kupił jak najwięcej produktów, wtedy firmy wygenerują większy zysk i będą zadowolone. Ten wszechobecny konsumpcjonizm jest przerażający. Ciągłe namawianie do wydawania i wmawianie ludziom, że wszystko jest im potrzebne. Czy nie byłoby świąt bez tej całej reklamowo-zakupowej gorączki? Te wszystkie kredyty, pożyczki – jejku ludzie przez to wpadają w niemałe kłopoty. Wiem powiecie na własne życzenie, ale ta nachalność reklam sprawia, że ludzie wierzą, że świąt bez pożyczki nie będzie. Strach się bać! Akurat ja jestem dość odporna na tego typu wpływy, ale znam całą masę ludzi, którzy nie potrafią przejść obok sklepu, bez wydania w nim większości pensji.

Oczywiście są też pozytywne strony tego bajkowego świata pokazywanego w reklamach. Chociażby przywołanie w pamięci dziecinnego świata, w którym wszystko było beztroskie i kolorowe, te kolorowe światełka napawają optymizmem i sprawiają, że krótki dzień jest o wiele jaśniejszy. Macie ulubione reklamy z akcentem świątecznym? Muszę przyznać, że ja mam. Ktoś się domyśla? Oczywiście chodzi mi o starą reklamę coca-coli. Te  oświetlone ciężarówki  jadące zaśnieżoną drogą – cóż to jest za klimat.

To dawna reklama coli, zapraszam do dziecięcego świata marzeń:

A to reklama, która zainspirowała mnie do tego wpisu, dzisiaj pierwszy raz w tym roku zobaczyłam w TV reklamę słynnego napoju:

Która z reklam podoba się Wam bardziej?

Czy ktoś z Was kojarzy, co szczególnego ma coca-cola do naszego związku? Kto jeszcze nie wie to zapraszam do przeczytania wpisu o naszych początkach.

W ogóle z czym Wam kojarzą się święta? Mnie z czasem spędzonym w kuchni wspólnie z całą rodziną na pieczeniu pierniczków, czy też klejeniu uszek. Niezapomniane chwile w gronie najbliższych – już niedługo… :)

6 Komentarze
  1. Reklama coli nie ma równych:) Zawsze kojarzy się ze Świętami :)

  2. Też mi się wydaje, że listopad, to trochę za wcześnie, mogliby poczekać chociaż do 1.12. Chociaż z drugiej strony tak jak mówisz są lampki i kolorowe ozdoby, które upiększają nasze otoczenie.

  3. Mi to tak bardzo nie przeszkadzało, dopóki nie wybrałam się pierwszy raz od dłuższego czasu do centrum handlowego w ten weekend, i poczułam się po prostu przytłoczona tym wszystkim. P.S. Uwielbiam tą reklamę :D
    http://love-life-every-day.blogspot.com
    http://instagram.com/everydaybeauty

  4. Ja lubię Apart! Zresztą lubię święta i wszystko co ma świąteczny klimat:)

    • Reklamy biżuterii marki Apart są ładne, niestety wg mnie od pewnego czasu wdarła się w nie nuda – co roku praktycznie to samo, a i Anja Rubik nie jest dla mnie ucieleśnieniem kobiecości, jest ładna nie zabieram jej urody, ale jakoś wolę inny typ kobiety

Pozostaw odpowiedź